"KAGIEX" PRODUCENT OKIEN I DRZWI DREWNIQNYCH I PCV


Idź do treści

Dodatki do okien

Produkty

DODATKI do okien




KLAMKI HOPPE




Klamki HOPPE charakteryzuje się zaokrągloną linią i delikatnym kształtem. Dostępne w kolorze białym, starym złocie, odcienie srebra oraz brązie.

Dostępne są również klamki z przyciskiem oraz zamykane na kluczyk. Stanowią też bardzo dobre zabezpieczenie okna przed otwarciem przez dzieci. Ponadto klamki te są eleganckie i ergonomiczne, a duży kluczyk jest łatwy do uchwycenia i przekręcenia we wkładce klamki.


HOPPE SECUSTIK


Klamka posiada opatentowany mechanizm blokujący uniemożliwiający manipulacje przy niej od zewnętrznej strony okna poprzez przesuwanie okucia obwiedniowego.
Jest to nowa generacja klamek inteligentnych firmy Hoppe o nazwie SECUSTIK.
W klamkach tych po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz ( inteligentne włamania).
Obrotowi klamki SECUSTIK towarzyszy ponadto charakterystyczny odgłos, którego zadaniem jest ostrzeganie domowników, gdy ktoś manipuluje przy oknach. Dźwięk, jaki wydaje obracająca się klamka, daje nam poza tym pewność, że każdy ruch klamki został prawidłowo wykonany.




CIEPŁA RAMKA


Bezpośrednim, niewątpliwym skutkiem zastosowania cieplejszej krawędzi jest obniżenie kondensacji wilgotności po wewnętrznej stronie szklanych wypełnień – powszechnie znanego zaparowania okien – zwiększającego ryzyko powstania pleśni, obniżającej ich przejrzystość, powodującego uszkodzenia przede wszystkim drewnianych ram okiennych/drzwiowych. W ten sposób osiągana jest dłuższa żywotność okien i jednocześnie powiększana oszczędność energii.
Niższe koszty ogrzewania dzięki lepszej termoizolacji: Termicznie ulepszona ramka dystansowa przekonuje optymalnym oporem cieplnym. Współczynnik przenikania ciepła jest w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium o co najmniej 0,1 W/m^(2)K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m^(2)K. W rezultacie, przy zastosowaniu ramek dystansowych można zaoszczędzić do 5 % kosztów ogrzewania. Jest to przyjazne dla portfela i dla środowiska – dzięki niższej emisji CO^(2).







NAWIEWNIKI

Jedną z dróg, którymi duże ilości ciepła wydostają się z domu mogą być nieszczelne okna. Rada jest jedna – należy je wymienić, a w domu natychmiast zrobi się cieplej. Nowe okna mogą być jednak zbyt szczelne, co doprowadzi do zawilgocenia budynku. Świeże, wymienione powietrze, to – najkrócej mówiąc – zdrowie. W słabo wentylowanych pomieszczeniach wzrasta wilgoć, co może prowadzić do rozwoju grzybów, czy pleśni powodujących alergie i choroby dróg oddechowych. Pamiętajmy, że nasze meble, dywany, czy sprzęt też emitują toksyny, a my sami wydychamy dwutlenek węgla. Wypadki zaczadzeń, czyli zatruć tlenkiem węgla, najczęściej mają swoją przyczynę również w niedostatecznej wentylacji. Jak widać, zagrożeń jest naprawdę wiele, na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rzeczą jest prawidłowa wymiana powietrza w naszych pomieszczeniach. I na to jest jednak sposób – nawiewnik okienny.
Ze względu na sposób działania nawiewniki okienne możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

HIGROSTEROWANE




Nawiewniki higrosterowane sterowane są automatycznie pod wpływem zmiany zawartości wilgotności względnej powietrza wewnątrz pomieszczenia. Czujnik, pod wpływem zmian wilgotności, zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza. Nawiewniki charakteryzują się wydajnością do 35 m3/h oraz izolacyjnością akustyczną do 37 dB.


CIŚNIENIOWE




Dzięki regulacji automatycznej ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo użytkownik ma możliwość ograniczenia przepływu powietrza do minimum. Nawiewniki charakteryzują się wydajnością do 45 m3/h (przy podciśnieniu 20 Pa) oraz izolacyjnością akustyczną do 33 dB, w pozycji maksymalnego otwarcia.


RĘCZNE




Ilość dostarczanego powietrza zależy od położenia przysłony. Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, decydując o ilości dostarczanego powietrza ręcznie zmieniając położenie przepustnicy nawiewnika.




SZPROSY

WIEDEŃSKIE




W skrzydle znajduje się jeden pakiet szybowy podzielony wewnątrz aluminiową ramką. Listwy drewniane umieszczane są po obydwu stronach pakietu szybowego. Szpros wiedeński stwarza wrażenie oddzielnych pakietów szybowych.
W odróżnieniu od szprosu konstrukcyjnego jest węższy i zwiększa ilość światła dostającego się do pomieszczenia.
Stanowią one korzystniejszą finansowo alternatywę dla szprosów stałych dlatego są również często stosowane.


MIĘDZYSZYBOWY



Szprosy wykonane z ozdobnych aluminiowych profili, mocowane są na stałe do międzyszybowych ramek i znajdują się wewnątrz zestawu szyb. Obecnie wariant najpopularniejszy i stosunkowo niedrogi. Mogą być stosowane zarówno jako cienkie listwy (8mm - najczęściej złote) lub szersze paski nawet kilku centymetrowe.



KONSTRUKCYJNE



Szprosy stałe, dzielące szybę powodują konieczność zastosowania małych formatów szyb zespolonych, wynikającą z podziału skrzydła. Są one drogim wariantem dekoracji. Wykonujemy je o szerokości 80 mm. Konsekwencją ich zastosowania jest częściowa utrata dziennego światła. Na zdjęciu po prawej na środku szpros konstrukcyjny oraz szprosy wiedeńskie po bokach.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego